Alegeri în Republica Moldova/ Cluj: Peste 2.000 de persoane au votat la Cluj-Napoca; nu au fost înregistrate incidente

Peste 2.000 de cetățeni moldoveni au votat, duminică, la secția de votare din Cluj-Napoca, în cadrul alegerilor prezidențiale din Republica Moldova.

*LIVE UPDATE Urnele au fost închise în Republica Moldova (FOTO)

Președintele secției de votare din Cluj-Napoca, Simion Botnari, a declarat, pentru AGERPRES, că procesul de votare a decurs fără incidente.

"S-au închis urnele, totul a fost în regulă, fără incidente. Sunt mai mult de 2.000 de voturi", a menționat Simion Botnari.

În turul al II-lea al alegerilor prezidențiale din Republica Moldova au rămas în competiție Igor Dodon, cu orientare pro-rusă, și Maia Sandu, cu orientare pro-europeană.

AGERPRES/(A — autor: Marius Septimiu Avram, editor: Oana Popescu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Dan Șucu, patronul Rapidului, agent al Securității cu un nume emblematic / Povestea de informator a lui „Mircea Crișan”

2 Expert / Decizia de a ține închiși 42 km de autostradă gata pune vieți în pericol

3 Rusia trăiește acum scenariul de coșmar energetic pe care-l promitea Europei

4 Așa o fi? / România ar plăti dublu prețul reglementat pentru gazele din Marea Neagră

5 BREAKING Procurorii DNA fac percheziții la Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc