Alegeri prezidențiale în Franța: Echipa Macron denunță "piratarea masivă" a documentelor interne

Alegeri prezidențiale în Franța: Echipa Macron denunță "piratarea masivă" a documentelor interne

Echipa de campanie a lui Emmanuel Macron a denunțat vineri seară o "acțiune de piratare masivă și coordonată", după difuzarea "pe rețele sociale" a unor "informații "interne" ca mesaje electronice sau "documente contabile", scrie AFP.

"Fișierele care circulă au fost obținute în urmă cu câteva săptămâni prin piratarea e-mailurilor personale și profesionale ale mai multor responsabili ai mișcării", a precizat En Marche! într-un comunicat, adăugând că aceste documente sunt toate "legale".

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cine e femeia care a atras toate privirile la parada de la Arcul de Triumf. Președintele Nicușor Dan s-a oprit și a salutat-o

2 „Lui îi plăcea cu iahtul. Du-te, ia-ţi iahtul, şi pleacă!”

3 Cum l-a găsit ANAF pe bărbatul care a făcut 700.000 de euro din OnlyFans și nu i-a declarat

4 „Să îi concedieze imediat”. Mesajul vehement adresat de 1 Decembrie către Nicușor Dan de un fost consilier al lui Traian Băsescu

5 Noile poduri construite în România fac furori. Investițiile majore au devenit emblemele unor orașe