AlegeriLocale2020/ DGPMB: Persoane audiate în cazul unei posibile fraude la alegeri în Sectorul 1

Secţia 4 de Poliţie a fost sesizată luni, în jurul orei 15,45, prin apel la 112, cu privire la faptul că un bărbat, candidat al unui partid politic pentru funcţia de consilier, ar fi fost văzut ieşind din clădirea unde a funcţionat un birou electoral al sectorului 1, de către mai mulţi reprezentanţi ai altor partide politice, având asupra sa mai multe procese verbale.

Potrivit DGPMB, persoanele în cauză au fost identificate şi sunt conduse la sediul Secţiei 4 Poliţie pentru stabilirea situaţiei de fapt şi de drept.

Incidentul a fost semnalat iniţial pe Facebook de Clotilde Armand, candidatul susţinut de USR PLUS şi PNL pentru funcţia de primar al Sectorului 1.

Clotilde Armand a susţinut că angajaţi ai Primăriei Sectorului 1 ar fi fost implicaţi în fraudarea proceselor verbale de la alegeri. AGERPRES


populare
astăzi

1 Surpriză de proporții la vârful Europei! Polonia a început să cumpere Germania, bucată cu bucată!

2 Mutarea strategică de la Ministerul Apărării. Adevărata miză a centrelor militare, explicată de generalul Bălăceanu

3 Tânăra de 33 de ani care a făcut achiziția Carrefour, fiica unuia dintre frații Pavăl, deținătorii Dedeman

4 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

5 Ne urăsc sau ne iubesc? / Adevărul nefiltrat despre ce cred ucrainenii despre români aflat direct de pe străzile Kievului