AlegeriLocale2020/Mihai Chirica: Am votat pentru ieşeni şi o viaţă mai bună

Primarul Iaşiului, Mihai Chirica, a declarat, duminică, după ieşirea de la vot, că a votat pentru ieşeni şi pentru "o viaţă mai bună", precizând că prin acest proces electoral se decide destinul unei comunităţi.

"Emoţiile sunt inevitabile în asemenea momente pentru că vorbim de destinul unei comunităţi. Am votat pentru ieşeni, pentru o viaţă mai bună - ceea ce cred că merităm cu adevărat, pentru proiectele depuse şi care au început să devină realitate", a spus primarul Mihai Chirica, candidat pentru un nou mandat din partea PNL.

El a afirmat că nu are emoţii în ceea ce priveşte rezultatul alegerilor din această zi şi i-a îndemnat pe ieşeni să vină la vot. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?