ALERTĂ Al cincilea caz de coronavirus a fost confirmat în România, la Timișoara

Al cincilea caz de coronavirus a fost confirmat în România, la Timișoara, au anunțat responsabilii guvernamentali.

Este a treia persoană din Timișoara pentru care se confirmă infectarea cu coronavirus.

În total, până acum, au fost depistate cinci cazuri în România. Primul pacient, un bărbat din județul Gorj care a intrat în contact cu un cetățean italian infectat, s-a vindecat și a fost externat marți.

Un alt caz este cel al unui bărbat din Maramureș, care este internat la Cluj.

De asemenea, o femeie din Timișoara care a venit din Italia a contractat virusul și este internată. Marți a fost confirmată și infectarea unui bărbat tot din Timișoara care a stat lângă ea în avionul care i-a adus din Italia.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan