ALERTĂ Al cincilea caz de coronavirus a fost confirmat în România, la Timișoara

Al cincilea caz de coronavirus a fost confirmat în România, la Timișoara, au anunțat responsabilii guvernamentali.

Este a treia persoană din Timișoara pentru care se confirmă infectarea cu coronavirus.

În total, până acum, au fost depistate cinci cazuri în România. Primul pacient, un bărbat din județul Gorj care a intrat în contact cu un cetățean italian infectat, s-a vindecat și a fost externat marți.

Un alt caz este cel al unui bărbat din Maramureș, care este internat la Cluj.

De asemenea, o femeie din Timișoara care a venit din Italia a contractat virusul și este internată. Marți a fost confirmată și infectarea unui bărbat tot din Timișoara care a stat lângă ea în avionul care i-a adus din Italia.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului