ALERTĂ Al cincilea caz de coronavirus a fost confirmat în România, la Timișoara

Al cincilea caz de coronavirus a fost confirmat în România, la Timișoara, au anunțat responsabilii guvernamentali.

Este a treia persoană din Timișoara pentru care se confirmă infectarea cu coronavirus.

În total, până acum, au fost depistate cinci cazuri în România. Primul pacient, un bărbat din județul Gorj care a intrat în contact cu un cetățean italian infectat, s-a vindecat și a fost externat marți.

Un alt caz este cel al unui bărbat din Maramureș, care este internat la Cluj.

De asemenea, o femeie din Timișoara care a venit din Italia a contractat virusul și este internată. Marți a fost confirmată și infectarea unui bărbat tot din Timișoara care a stat lângă ea în avionul care i-a adus din Italia.


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență