ALERTĂ Brexit/ Iohannis: Nu sunt motive de îngrijorare pentru economia României

ALERTĂ Brexit/ Iohannis: Nu sunt motive de îngrijorare pentru economia României

Președintele Klaus Iohannis a declarat vineri că, din discuțiile avute cu guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, după Brexit, a rezultat că nu sunt motive de îngrijorare pentru economia românească.

"Din discuțiile pe care le-am avut cu domnul guvernator am înțeles că nu sunt motive de îngrijorare pentru economia României și pentru finanțele românești", a spus Iohannis, în debutul consultărilor de la Cotroceni cu premierul Cioloș, guvernatorul BNR, Mugur Isărescu, și liderii partidelor politice.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Ce nu s-a spus despre fetiţa salvată din lacul îngheţat. „Adevăratul erou este altcineva"

2 Țara lui Plaha / El este noul președinte al Tribunalului București / E în Tribunal de 3 săptămâni și n-ar fi intrat la nicio ședință de judecată (surse) /

3 VIIDEO „Ieșiți public, doamnă von der Leyen, și spuneți adevărul! Să știe și cetățenii!” / Rares Bogdan, discurs dur în Parlamentul European!

4 Țara condusă de maimuțoi / Grindeanu vrea să-l pupe-n cur pe Trump cu miliardul din buzunarul nostru!

5 Cât a ajuns factura la gaze pentru Iulia Albu în această iarnă: „Oare este o glumă?”