ALERTĂ Colonelul Paraschiv, șeful Brigăzii Speciale a Jandarmeriei, audiat la Parchet

Colonelul Cătălin Paraschiv, șeful Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei, a fost audiat la Parchet, în dosarul violențelor din Piața Victoriei, anunță Digi24. Paraschiv a refuzat să spună presei dacă s-a dispus urmărirea penală împotriva sa, în condițiile în care potrivit unor surse citate de Digi 24, acesta a fost audiat în calitate de martor.

Întrebat de reporteri dacă a fost justificată violența jandarmilor din seara portestului, acesta a spus ”m-ați văzut pe mine agresiv?”.

Potrivit sursei citate, el este audiat ca martor.


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 SONDAJ Pe cine vor românii premier: Bolojan este pe locul doi în preferințe

3 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

4 Enigma fotografiilor trucate în campanie

5 Radiografia unei crize / Valentin Lazea, economistul-șef al BNR explică intrarea României în recesiune și capcana datoriilor care ne costă miliarde