ALERTĂ Franța: Un mort și un rănit după ce o mașină a intrat în refugii de autobuze în Marsilia

Cel puțin o persoană a fost ucisă și alta a fost grav rănită luni dimineața la Marsilia, sudul Franței, după ce o mașină a intrat în două rânduri în refugii de autobuz, a declarat pentru Reuters o sursă din poliția franceză.

Șoferul a fost arestat la locul incidentului. 'Pe moment nu avem nicio informație cu privire la motivele individului', a precizat sursa citată.

Agenția dpa relatează că poliția din Marsilia efectuează o operațiune în zonă și a sfătuit locuitorii orașului să evite aria respectivă.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

2 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie

3 Stadiul lucrărilor pe A0 Nord, lotul Afumați - Pantelimon. CNAIR cere constructorului chinez să mobilizeze mai mulți muncitori

4 Șoșoacă, mesaj din Rusia / „Uitați-vă și voi ce frumos e. Ăștia sunt extrem de civilizați, bă, eu n-am văzut atâta verdeață”

5 Prima cale ferată din România, construită acum peste 150 de ani, intră în modernizare. Când este estimată reluarea circulației