ALERTĂ Iohannis, convorbiri cu Trump marți, la ora 21 în Biroul Oval

Președintele Klaus Iohannis se va întâlni cu Donald Trump mâine, la ora 21.00, potrivit agendei făcute publice de Cotroveni.

După ce va fi întâmpinat de omologul său american și va semna în cartea de onoare a Casei Albe, Iohannis va avea o rundă de convorbiri cu Donald Trump în Biroul Oval.

La finalul convorbirii tete-a-tete vor urma convorbiri oficiale ale celor două delegații.

De la ora 14.10 (21.10, ora României), sunt programate convorbiri tete-à-tête între cei doi lideri, în Biroul Oval, urmate de convorbiri oficiale cu participarea membrilor delegațiilor oficiale, la Cabinet Room.

La ora 15.30 (22.30, ora României) vizita este programată să se încheie, cei doi lideri luându-și rămas bun.

Cel puțin în forma inițială, programul nu prevede vreo conferință de presă sau o declarație a celor doi lideri.

Reamintim că aceasta este a doua vizită la Casa Albă a lui Iohannis după cea din 2017.


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie