ALERTĂ Meleșcanu, chemat marți pentru explicații la Cotroceni!

Meleșcanu, chemat marți pentru explicații la Cotroceni! Administratia Prezidentiala informează că ministrul Afacerilor Externe, Teodor Meleşcanu, se va afla la Palatul Cotroceni, marţi, 15 mai, de la ora 11.00, pentru întâlnirea solicitată de preşedintele Iohannis.

Klaus Iohannis a declarat sâmbătă că îl va invita pe Meleşcanu la Cotroceni pentru a explica raţiunea din spatele deciziei MAE de a bloca o declaraţie comună a UE de condamnare a mutării ambasadei SUA de la Tel Aviv la Ierusalim.

Știre în curs de actualizare


populare
astăzi

1 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Adevărata misiune a lui Bolojan? / Aderarea Oanei Gheorghiu și a lui Dragoș Pîslaru la PNL stârnește critici și îngrijorări

4 Elena Lasconi, avertisment ferm pentru Nicușor Dan: „Veți fi primul președinte demis din istoria României”

5 Rusia / un pluton de asalt, aproape anihilat în 10 zile; un canal pro-Kremlin descrie „orașul morților”