Alertă. Șase persoane s-au intoxicat cu vapori de vopsea, pe Bulverdul Magheru din Capitală

În urmă cu scurt timp pompierii militari au intervenit pentru acordarea primului ajutor unui număr de 6 persoane care acuzau stare generală de rău.

image

Persoanele se aflau într-o clădire de pe bld. Magheru, la care se efectuau lucrări de întreținere (vopsire). După evaluarea medicală două dintre cele șase persoane au fost transportate la spital.

La fața locului au acționat două ambulanțe SMURD, o autospecială de intervenție cu apă și spumă și echipajul CBRN (riscuri chimice, biologice, radiologice şi nucleare).

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

3 SONDAJ Pe cine vor românii premier: Bolojan este pe locul doi în preferințe

4 Enigma fotografiilor trucate în campanie

5 Radiografia unei crize / Valentin Lazea, economistul-șef al BNR explică intrarea României în recesiune și capcana datoriilor care ne costă miliarde