ALERTĂ Stații de metrou evacuate după un apel în care se anunța un pachet suspect

ORA 20.07 Circulația metroului s-a reluat la ora 20,02, au declarat pentru AGERPRES reprezentanți Metrorex.

''A fost alarmă falsă'', au precizat aceștia.

ORA 19.53 Stații de metrou evacuate după un apel în care se anunța un pachet suspect

Două stații de metrou au fost evacuate, vineri seara, după un apel care reclama prezența în tren a unui pachet suspect în stația Piața Romană, au declarat pentru AGERPRES surse din poliție.

Potrivit acestora, apelul a fost dat la ora 19,30.

''Persoanele de la metrou au fost evacuate. Echipele de pirotehniști se îndreaptă la fața locului'', au adăugat sursele citate.

AGERPRES/(Cosmin Bogdan, editor: Cristina Tatu, editor online: Andreea Lăzăroiu)

* UPDATE-ul este realizat în baza știrilor AGERPRES, orele indicate reprezentând data difuzării știrilor pe fluxul agenției.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...