ALERTĂ Traian Băsescu este audiat la DNA

Traian Băsescu a ajuns, vineri dimineața, la sediul Direcției Naționale Anticorupție.

 Fostul preșdinte al României a afirmat, la intrarea în sediul DNA, că a fost citat în calitate de martor. 

„Am fost chemat în calitate de martor, citația este în mașină, dar nu știu în ce dosar”, a declarat Traian Băsescu.

 Întrebat de jurnaliști dacă crede că este vorba despre un dosar care îl vizează pe Călin Popescu Tăriceanu, Traian Băsescu a răspuns ironic: „Să credeți la biserică”.

DNA instrumentează un dosar privind finanțarea campaniei electorale prezidențiale din 2009, dosar disjuns din cel în care au fost implicați Elena Udrea și Dan Andronic, dar nu e clar dacă Băsescu a fost invitat ca martor în acest dosar.

Vom reveni


populare
astăzi

1 Bolojan, mesaj de ultima oră...

2 Primele scatoalce date de Bolojan PSD-ului

3 Foarte interesante amănunte...

4 Acesta este PSD, oameni buni... / Conacul Simonis de la Moșnița Nouă...

5 Nu se întrevede niciun compromis / Culisele negocierilor de la Cotroceni. Grindeanu l-a amenințat pe președinte cu CCR