ALERTĂ Turcia: Explozie puternică la Diyarbakir în apropierea unei stații de autobuz

O explozie puternică s-a produs joi, în orașul turc Diyarbakir din sud-estul țării, în apropierea unei stații de autobuz, informează Haberturk TV, preluată de Reuters.

Potrivit sursei citate, mai multe ambulanțe se îndreaptă spre locul exploziei.

AGERPRES/(AS — autor: Florin Ștefan, editor: Vicențiu Purcărea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

2 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

3 O femeie a murit în vehiculul electric care a luat foc în mers, pe un bulevard din București. Soțul său a reușit să se salveze

4 „Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai

5 Moise Guran / Nea Marcel de la Buzău, acest manelist al politicii românești, gata oricând să-ți facă o cântare intitulată „mă doare-n plută de deficit”