ALERTĂ Un al treilea copil a murit la Spitalul "Marie Curie" (surse)

Un al treilea copil cu sindrom hemolitic-uremic internat la Spitalul "Marie Curie" a murit marți după-amiază, au declarat, pentru AGERPRES, surse medicale. Potrivit acestora, este vorba de un copil internat pe secția ATI și intubat.

"Este vorba de o fetiță de un an și patru luni internată pe secția ATI", au susținut sursele citate.

Șeful Secției ATI din cadrul Spitalului "Marie Curie", Radu Tăbăcaru, a precizat pentru AGERPRES că bebelușul care a murit marți fusese intubat în cursul zilei de duminică din cauza agravării stării de sănătate.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Iranul a distrus un radar de 500 de milioane de dolari al SUA folosit pentru a detecta rachetele balistice, inclusiv cele cu focos nuclear

2 Cât numerar să păstrăm acasă pentru urgențe? Recomandările UE pentru 72 de ore

3 Primă de pensionare la stat de 532.000 de euro, pentru un angajat al ROMATSA

4 Legăturile și averea suspectă a președintelui PSD / Grindeanu, protejat de procurori, ANI și ANAF?

5 Tensiuni în PSD / Paul Stănescu, liderul grupării care cere alianță cu AUR