Aliații republicani ai președintelui în exercițiu, Donald Trump, atrag atenția că scrutinul prezidențial nu s-a încheiat

Aliații republicani ai președintelui în exercițiu, Donald Trump, atrag atenția că scrutinul prezidențial nu s-a încheiat

Mai mulţi aliaţi din Congres ai preşedintelui în exerciţiu al SUA, Donald Trump, au atras atenţia că scrutinul prezidenţial nu s-a încheiat, făcând referire la faptul că numărătoarea voturilor continuă şi la acuzaţiile de fraudă la scară mare, transmite sâmbătă dpa.

„Nu mass media stabileşte cine este preşedintele. Poporul o face. Când toate voturile legale vor fi fost numărate, renumărarea voturilor încheiată şi acuzaţiile de fraudă soluţionate, abia atunci vom şti cine este câştigătorul”, a scris pe Twitter senatorul de Missouri Josh Hawley.

Legiuitorul de Texas Jodey Arrington, membru al Camerei Reprezentanţilor, a declarat că „ar fi lipsit de înţelepciune să acceptăm orice rezultat înainte ca renumărarea voturilor să se încheie, să fie examinată de tribunale şi să fie declarată corectă şi curată”, relatează Agerpres.


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?