Alt BOU! Imbecilul de la Tineret și Sport a crezut că votează Codul lui Hammurabi în Parlament. A picat un banal examen de inspector școlar

Alt BOU! Imbecilul de la Tineret și Sport a crezut că votează Codul lui Hammurabi în Parlament. A picat un banal examen de inspector școlar

Ce BOU! Imbecilul de la Tineret și Sport a crezut că votează Codul lui Hammurabi în Parlament. A picat un banal examen de inspector școlar.
 
Numărul miniștrilor cu mari probleme de cultură crește cu fiecare remaniere a guvernelor PSD-ALDE. Noul ministru al Tineretului și Sportului, profesorul de sport Bogdan Matei, a devenit celebru când a picat în capcana unui reporter care l-a întrebat dacă va vota Codul lui Hammurabi, un ansablu de legi antice.

Întrebat de un reporter de la Antena 1 dacă va vota pachetul de legi al lui Hammurabi, Bogdan Matei a declarat: „Aşa cum am spus, suntem la început. Daţi-ne răgaz să ne acomodăm, daţi-ne răgaz să studiem”, a fost replica noului ministru, potrivit Adevărul.

Bogdan Matei, actual senator, este de meserie profesor de sport la o școală gimnazială din Râmnicu Vâcea. El a intrat în atenţia publică după ce a picat examenul pentru funcţia de inspector şcolar adjunct la IŞJ Vâlcea, organizat chiar în perioada guvernării PSD, potrivit presei locale. Noul ministru al sporturilor are zero experiență managerială.

Matei a fost promovat ca ministru de organizația PSD de Vâlcea, care l-a susținut pe Dragnea în conflictul intern din partid. El a înlocuit-o în funcție pe Ioana Bran, devenită cunoscută după ce și-a pus consilierii să sune, sub anonimat, la o emisiune radio pentru a o susține.


populare
astăzi

1 Cum cade Groenlanda

2 Uite o informație mai mult decât interesantă...

3 Șoc la Phenian / Filmul comandat de Kim Jong Un care sparge toate tabu-urile, cu nuditate, adulter și violență extremă

4 Îl vedeți pe acest primar „evlavios”? / Tocmai i-a fost impusă o restricție față de o minoră de 13 ani căreia îi trimitea scârboșenii sexuale

5 O cunoscută psiholoagă din București, acuzată că i-a furat iubitului ceasul de 175.000 de euro. Tânăra a fost reținută