Altă veste tristă/Cu un tupeu ordinar, Orban își depune candidatura la șefia PNL!

Altă veste tristă/Cu un tupeu ordinar, Orban își depune candidatura la șefia PNL!

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat că joi, la ora 18,00, îşi va depune oficial candidatura pentru un nou mandat în fruntea partidului.

"Joi, la ora 18,00, îmi voi depune candidatura şi moţiunea cu care voi candida. Eu am avut o înţelegere cu premierul Cîţu în prima fază, am vrut să depun miercuri, la ora 18,00, premierul mi-a spus că şi el intenţionează să depună miercuri, la ora 18,00. Din cauza asta, eu am amânat pe joi, la ora 18,00", a spus Orban la Palatul Parlamentului.

El a adăugat că joi îşi va prezenta moţiunea cu care va candida.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas