Altă veste tristă/Cu un tupeu ordinar, Orban își depune candidatura la șefia PNL!

Altă veste tristă/Cu un tupeu ordinar, Orban își depune candidatura la șefia PNL!

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat că joi, la ora 18,00, îşi va depune oficial candidatura pentru un nou mandat în fruntea partidului.

"Joi, la ora 18,00, îmi voi depune candidatura şi moţiunea cu care voi candida. Eu am avut o înţelegere cu premierul Cîţu în prima fază, am vrut să depun miercuri, la ora 18,00, premierul mi-a spus că şi el intenţionează să depună miercuri, la ora 18,00. Din cauza asta, eu am amânat pe joi, la ora 18,00", a spus Orban la Palatul Parlamentului.

El a adăugat că joi îşi va prezenta moţiunea cu care va candida.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei