Ambasada SUA la București asigură, vineri, doar servicii consulare de urgență

Din cauza vremii nefavorabile, Ambasada SUA la București va asigura, vineri, doar servicii consulare de urgență, informează site-ul oficial al misiunii diplomatice.

Capitala și 11 județe au intrat în noaptea de joi spre vineri sub Cod portocaliu de ninsori și viscol puternic. Potrivit meteorologilor, în a doua parte a nopții de joi spre vineri (5/6 ianuarie), începând cu ora 2,00, și în cursul zilei de vineri, până la ora 18,00, în municipiul București și în județele Ilfov, Teleorman, Giurgiu, Călărași, Ialomița, Buzău, Brăila, Constanța, Tulcea, Galați și Vrancea, temporar, viscolul va fi puternic, rafalele vântului vor atinge 70 — 85 kilometri/oră, reducând vizibilitatea sub 50 de metri și local troienind zăpada.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Ne furau banii, își cumpărau case și mașini de câteva sute de mii de dolari. Lor nu le pasă deloc de oameni, vor fura totul!”

2 Războiul intern din PSD / Jocurile de culise

3 „Nu votez moțiunea împotriva celui mai competent premier de la Revoluție până acum”

4 SURSE Guvernul Bolojan e ca și picat, moțiunea va fi votată de cel puțin 270 de parlamentari. Cătălin Predoiu, premierul agreat la Cotroceni

5 Ruptură în PSD. Grindeanu îi cere Victoriei Stoiciu să plece și din Parlament. Reacția senatoarei