Ambasadorul Marii Britanii în Iran a fost arestat pentru scurt timp

Autorităţile iraniene l-au reţinut pentru scurt timp pe ambasadorul Marii Britanii la Teheran, a anunţat sâmbătă şeful diplomaţiei de la Londra, Dominic Raab, transmite AFP.

"Arestarea ambasadorului nostru la Teheran fără fundament sau explicaţii este o încălcare flagrantă a legislaţiei internaţionale", a declarat ministrul britanic de externe.

Mai devreme, au circulat informaţii potrivit cărora Rob Macaire a fost arestat în capitala Iranului în cursul unei manifestaţii împotriva regimului.AGERPRES


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 AUDIO Aflăm în premieră că puteam plăti toți mai puțin la curent, dar nu s-a vrut / Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica!

3 Mirări și întrebări în Securistan / Câteva lucruri care nu se leagă / Cine trage sforile în criza politică?

4 Foarte interesante amănunte...

5 BREAKING Bombă în PSD! / Rafila s-a opus de la bun început oricărei renegocieri cu Pfizer. Proba este o adresă către premierul Ciucă