Ambasadorul SUA şi ataşatul FBI, întâlnire cu şefa DNA; discuţii despre cooperarea în domeniul aplicării legii

Ambasadorul SUA în România, Hans Klemm, şi ataşatul FBI David Varner au avut, marţi, o întâlnire cu procurorul-şef interimar al DNA, Anca Jurma, prilej cu care şeful misiunii diplomatice americane a discutat cu oficialul român despre "modalităţile de întărire a cooperării dintre Statele Unite şi România în domeniul aplicării legii".

"Ambasadorul Hans Klemm şi ataşatul FBI David Varner, recent sosit la post, s-au întâlnit astăzi cu doamna Anca Jurma, procuror-şef interimar al Direcţiei Naţionale Anticorupţie la sediul instituţiei şi au asigurat-o de continuarea sprijinului ambasadei. Ambasadorul Hans Klemm şi doamna Anca Jurma au discutat şi despre modalităţile de întărire a cooperării dintre Statele Unite şi România în domeniul aplicării legii", precizează Ambasada SUA, într-o postare pe Facebook. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Nu mor caii când vor câinii” / Mesaj ciudat al Ioanei Dogioiu

2 Tânăra de 28 de ani care a câștigat peste 680.000 de euro la Joker și-a ridicat premiul: „Pentru mine este un nou început”

3 Calculul defensiv de la Cotroceni. De ce a riscat Nicușor Dan un conflict major cu Ilie Bolojan pentru desemnarea lui Adrian Veștea

4 Cu cine a ajuns să se alieze onestul Nicușor Dan pentru a „salva” România...

5 Răsturnare de situație pe scena politică?