Americanca Serena Williams pierde după o pauză de un an

Americanca Serena Williams, fost lider mondial în tenisul feminin şi coborâtă pe locul 22, a pierdut în faţa letonei Jelena Ostapenko (Nr.7) în trei seturi la revenirea în competiţie după o absenţă de aproape un an datorată naşterii primului său copil, sâmbătă, cu ocazia turneului demonstrativ de la Abu Dhabi.

Învinsă cu 6-2, 3-6, 10-5 într-un al treilea set jucat sub forma de tie-break, Williams a apărut într-o formă bună, chiar dacă departe de a fi pregătită fizic pentru a-şi apăra titlul la Australian Open, primul turneu de Mare Şlem al anului, începând cu 15 ianuarie.
AGERPRES (editor: Vlad Constantinescu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 De citit...

2 SUA va prăbuși UE după modelul URSS?

3 Asta e de noaptea minții / „Administrația Trump practic imploră Iranul să vândă petrol”

4 „Sunt banii noștri, nu ai lor” / Averea colosală a familiei lui Viktor Orbán îi revoltă pe alegătorii maghiari

5 SURSE PSD a decis să nu mai continue guvernarea cu Ilie Bolojan. Social-democrații iau în calcul susținerea unei moțiuni de cenzură