Andreea Moldovan: Nu am fost condiţionată deloc din punct de vedere politic

Fostul secretar de stat din Ministerul Sănătăţii Andreea Moldovan a declarat vineri că nu a fost condiţionată deloc din punct de vedere politic şi a venit în echipă la solicitarea lui Vlad Voiculescu, pentru că ştia că are planuri şi proiecte bune.

În ceea ce priveşte indicii de carantină, ea a precizat că discutarea acestora a avut loc pe parcursul a două zile succesiv, la sediul Ministerului Sănătăţii, "într-o companie mai mult decât selectă", reunind reprezentanţi ai INSP, DSU, epidemiologi, asistenţi medicali, fostul ministru Vlad Voiculescu.

"A fost o discuţie de 3-4 ore, s-a revenit a doua zi cu clarificări, astfel încât forma finală a fost agreată de toată lumea la minister şi în grupul tehnico-ştiinţific. (...) Nu am fost de capul meu", a declarat Andreea Moldovan, într-o conferinţă de presă susţinută la Parlament, alături de Vlad Voiculescu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Țara în care am ajuns să trăim... / Citiți povestea asta și decideți voi care este adevărul...

2 Citiți și voi ce se întâmplă în Serbia după ce China a pus mâna pe cele mai mari zăcăminte de cupru și aur din Europa

3 „Cred că un soldat ar spune mulțumesc”. Un vlogger rus prezintă rația individuală de hrană din Armata Română

4 „Era foarte supărat pe emigranți. Efectiv m-am simțit batjocorit, umilit / I-am explicat că anul trecut am plătit taxe de 5.000 de lire, nu m-a înțeles”

5 Surpriză în cursa pentru șefia Parchetelor: cine vrea să conducă Parchetul General, DNA și DIICOT. Calendar și data rezultatelor