ANP: Un al doilea angajat al Penitenciarului Bucureşti-Rahova - confirmat pozitiv cu COVID-19

Administraţia Naţională a Penitenciarelor informează că un al doilea angajat al Penitenciarului Bucureşti-Rahova a fost confirmat pozitiv la testul efectuat pentru SARS-CoV-2.

"Acesta a exercitat atribuţii de serviciu în sectorul administrativ şi este contact al cazului comunicat în data de 16.07.2020", precizează un comunicat transmis vineri AGERPRES.

Conform sursei citate, administraţia locului de deţinere implementează, în continuare, recomandările Direcţiei de Sănătate Publică Bucureşti şi conduita internă de intervenţie. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan