ANP: Un al doilea angajat al Penitenciarului Bucureşti-Rahova - confirmat pozitiv cu COVID-19

Administraţia Naţională a Penitenciarelor informează că un al doilea angajat al Penitenciarului Bucureşti-Rahova a fost confirmat pozitiv la testul efectuat pentru SARS-CoV-2.

"Acesta a exercitat atribuţii de serviciu în sectorul administrativ şi este contact al cazului comunicat în data de 16.07.2020", precizează un comunicat transmis vineri AGERPRES.

Conform sursei citate, administraţia locului de deţinere implementează, în continuare, recomandările Direcţiei de Sănătate Publică Bucureşti şi conduita internă de intervenţie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...