Antena 3, încă o amendă de la CNA!/Încet-încet fac dosarul de închidere?

Antena 3, încă o amendă de la CNA!/Încet-încet fac dosarul de închidere?

Consiliul Naţional al Audiovizualului a sancţionat, marţi, postul Antena 3 cu amendă de 5.000 de lei pentru încălcarea dispoziţiilor din Codul de reglementare a conţinutului audiovizual în cadrul emisiunii „Exces de putere” din 6 august.

Potrivit unui comunicat al CNA, art. 40, alin. 5 din Codul de reglementare a conţinutului audiovizual prevede că „moderatorii, prezentatorii şi realizatorii programelor au obligaţia să nu folosească şi să nu permită invitaţilor să folosească un limbaj injurios sau să instige la violenţă”.



populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Foarte interesante amănunte...

3 Mare dreptate are omul ăsta în ce spune despre partide...

4 Fotografii epice de pe Transfăgărășan, realizate acum 50 de ani, înainte de inaugurare: „Urșii se obișnuiau pe atunci cu zgomotul dinamitei”

5 Cine au fost cu adevărat războinicii daci. „Paradoxal, ceea ce știm cu certitudine este deja impresionant”