Antrenorul echipei Turris, unde patron este fiul lui Dragnea, ridicat de pe stadion de trupele speciale

Marius Baciu, antrenorul echipei Turris Turnu Măgurele, a fost ridicat miercuri de trupele speciale de pe stadionul din Colentina, la finalul partidei cu Sportul Snagov, într-un dosar instrumentat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti.

Reprezentanţi ai Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti au declarat pentru AGERPRES că poliţiştii au pus în executare un mandat de aducere pe numele lui Marius Baciu şi au precizat că ancheta nu are legătură cu mafia pariurilor.

Finanţatorul echipei Turris Turnu Măgurele este Valentin Dragnea, fiul fostului lider social-democrat Liviu Dragnea. AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Remus Truică și Diana Cîtu s-au căsătorit la Monaco, în fosta vilă a lui Karl Lagerfeld

3 DOCUMENTE Filiera vaccinurilor anti-COVID

4 Lovitură de teatru în cazul Pașca! / „Probele administrate nu relevă situația unor persoane abandonate în condiții incompatibile cu existența umană”

5 VIDEO Ucraina a incendiat cu drone rafinăria care produce 11% din benzina Rusiei!