Arabia Saudită a eliminat flagelarea ca formă de pedeapsă

Arabia Saudită a eliminat flagelarea ca formă de pedeapsă, potrivit unui document difuzat de instanţa superioară din regat, relatează Reuters.

Potrivit deciziei, pedeapsa va fi înlocuită cu închisoarea sau amenzi.

''Decizia este o extindere a reformelor în domeniul drepturilor omului introduse sub conducerea regelui Salman şi a directei supravegheri a prinţului moştenitor al Coroanei Mohammed Bin Salman'', se arată în documentul citat. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”