Are dreptate Rareș Bogdan când spune ceea ce spune după aprobarea intrării în Schengen!

Are dreptate Rareș Bogdan când spune ceea ce spune după aprobarea intrării în Schengen!

„Am intrat în Schengen! Nu vom mai aștepta la granițe cu ceasurile, camioanele care transportă alimente și aparatură de urgență, bunuri de largă necesitate, nu vor mai petrece și 24 de ore așteptând un control. Lucrăm la acest proiect de 4 ani, încercând să convingem ridicarea restricțiilor nemeritate, după ce îndeplineam condițiile tehnice încă din 2011”, a scris Rareș Bogdan pe Facebook .

El menționează că „negocierile duse cu asiduitate începând cu luna iulie anul acesta au dus la finalizarea unui proiect de relevanță pentru România și cetățenii ei. Suntem membri cu drepturi depline în Schengen începând din 1 ianuarie”. Eurodeputatul PNL a scris și că refuzul primit de România în urmă cu doi ani a dus la „radicalizarea cetățenilor”.

„Am atras atenția încă de acum 2 ani, înainte de votul nedrept pentru România, că blocarea țării noastre va duce la radicalizarea cetățenilor! Creșterea valului de intoleranță și antieuropenism și extremism este și din cauza refuzului de acum 2 ani!”, a mai adăugat Rareș Bogdan.


populare
astăzi

1 Imagini hot! / Profesoară de biologie prinsă de elevi că făcea videochat

2 De citit... / Da, oameni buni, asta este o realitate despre care la noi se face o bășcălie prostească...

3 Hopa! Vine greaua pentru Rusia de la „prietenul” Trump?

4 „Începe să se întrevadă cum va arăta sfârșitul războiului”. Soluțiile Ucrainei pentru a învinge Rusia, chiar dacă ar mai pierde teritorii

5 Simona Halep și-a pierdut o treime din avere. Anunțul cutremurător al americanilor. 18 milioane de dolari, duși pe apa sâmbetei