ARESTĂRI în Gorj!

Ofiterii SICE au dispus retinerea a cinci inculpati, functionari din cadrul Agentiei pentru ocuparea Fortei de Munca (AJOFM) Gorj. Este vorba de fostul director executiv Ion Târlea dar si de consilieri superiori. Acestia sunt cercetati pentru frauda informatica, fals informatic si abuz in serviciu. Se pare ca acestia au intocmit fictiv dosare de somaj, insusindu-si ilegal suma de 473 mii lei. În urmă cu câțiva ani, din cauza acestui dosar un angajat s-a spânzurat.


populare
astăzi

1 Trei camere în Genova, la prețul unei garsoniere în București: „Nu, frate, vreau să dau de la 200.000 de euro în sus, în România”

2 O apropiată a lui Adrian Năstase, propunerea PSD pentru șefia Institutului Cultural Român

3 Nicu Fălcoi, înlăturat de la șefia Avioane Craiova în plin scandal al IAR-99 blocate

4 Traseul dronei rusești care a lovit un bloc din Galați: cum s-a desprins din grupul de atac și ce încărcătură explozivă avea

5 „Fiecare vehicul rus este o țintă” / Ucraina spune că a „tăiat” coridorul strategic dintre Crimeea și Donbas