ARESTĂRI în Gorj!

Ofiterii SICE au dispus retinerea a cinci inculpati, functionari din cadrul Agentiei pentru ocuparea Fortei de Munca (AJOFM) Gorj. Este vorba de fostul director executiv Ion Târlea dar si de consilieri superiori. Acestia sunt cercetati pentru frauda informatica, fals informatic si abuz in serviciu. Se pare ca acestia au intocmit fictiv dosare de somaj, insusindu-si ilegal suma de 473 mii lei. În urmă cu câțiva ani, din cauza acestui dosar un angajat s-a spânzurat.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...