ARESTĂRI în Gorj!

Ofiterii SICE au dispus retinerea a cinci inculpati, functionari din cadrul Agentiei pentru ocuparea Fortei de Munca (AJOFM) Gorj. Este vorba de fostul director executiv Ion Târlea dar si de consilieri superiori. Acestia sunt cercetati pentru frauda informatica, fals informatic si abuz in serviciu. Se pare ca acestia au intocmit fictiv dosare de somaj, insusindu-si ilegal suma de 473 mii lei. În urmă cu câțiva ani, din cauza acestui dosar un angajat s-a spânzurat.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă