Argeș: Cinci autovehicule implicate într-un accident produs pe DN 7; circulația a fost întreruptă

Argeș: Cinci autovehicule implicate într-un accident produs pe DN 7; circulația a fost întreruptă

Cinci autovehicule au fost implicate într-un accident rutier produs joi dimineață pe DN 7, în zona localității argeșene Valea Ursului, circulația în zonă fiind întreruptă.

În accident au fost implicate trei autoturisme, un autocar și un autocamion, potrivit informațiilor furnizate de Centrul Infotrafic al Inspectoratului General al Poliției Române.

Conform aceleiași surse, împrejurările producerii evenimentului rutier nu au fost încă stabilite, dar în zonă carosabilul este umed.

La fața locului au fost trimise mai multe ambulanțe și echipaje ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Argeș, din primele informații reieșind că patru persoane au nevoie de îngrijiri medicale.

Traficul rutier între Pitești și Râmnicu Vâlcea a fost complet blocat.

AGERPRES


populare
astăzi

1 ALERTĂ Noul președinte ANAF va fi Adrian Nicuşor Nica

2 VIDEO Șoferul unui SUV Mercedes lovit de un Logan a murit după ce a fost aruncat prin trapă și prins sub mașina răsturnată

3 Un judecător CSM cu venituri de aproape 10.000 euro lunar e revoltat! / Fraților, în ce țară am ajuns să trăim?

4 Actrița Manuela Hărăbor anunță că a fost scoasă de Pro TV dintr-un serial din motive politice

5 VIDEO Priviți, șeful Eximbank filmat în cluburi din Saint-Tropez, în timpul scandalului despre sediul de stat închiriat de la un privat cu preț dublu