Argeș: Opt elevi din Dragoslavele, care acuzau probleme digestive, au fost transportați la spital

Opt elevi de la o școală din comuna argeșeană Dragoslavele au fost transportați miercuri la Spitalul Municipal Câmpulung Muscel, după ce au acuzat probleme digestive. Potrivit primelor date centralizate de Instituia Prefectului Argeș, copiii au început să se simtă rău după ce au consumat produsele lactate și de panificație distribuite în școală prin programul "Laptele și Cornul".

Cei opt elevi au rămas sub supraveghere medicală, starea lor fiind stabilă.

O echipă a Direcției de Sănătate Publică Argeș a început o anchetă în acest caz.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan