Argeș: Protest al crescătorilor de oi, la Curtea de Argeș (FOTO)

Mai mulți crescători de oi din Curtea de Argeș au ieșit joi cu turmele pe străzi în semn de protest față de modul în care au fost repartizate pășunile alpine.

Cele două turme de oi care porniseră către sediul primăriei au fost blocate de polițiști și jandarmi pe două străzi secundare.

Reprezentanții administrației locale au discutat cu crescătorii de animale și i-au invitat la sediul primăriei pentru negocieri.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...