Argeș: Protest al crescătorilor de oi, la Curtea de Argeș (FOTO)

Mai mulți crescători de oi din Curtea de Argeș au ieșit joi cu turmele pe străzi în semn de protest față de modul în care au fost repartizate pășunile alpine.

Cele două turme de oi care porniseră către sediul primăriei au fost blocate de polițiști și jandarmi pe două străzi secundare.

Reprezentanții administrației locale au discutat cu crescătorii de animale și i-au invitat la sediul primăriei pentru negocieri.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...