Argeş: Recidivist surprins de o femeie în timp ce ieşea din locuinţa ei cu bunuri furate

Argeş: Recidivist surprins de o femeie în timp ce ieşea din locuinţa ei cu bunuri furate

Un bărbat care are antecedente penale a fost reţinut, sâmbătă seară, după ce în cursul zilei a fost prins de proprietarea unei locuinţe din Piteşti în timp ce părăsea imobilul având asupra lui bunuri pe care le furase.

Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Argeş, poliţiştii Secţiei 1 Poliţie Piteşti au fost sesizaţi de o femeie de 41 de ani din municipiu cu privire la faptul că, la momentul la care s-a întors la domiciliu, o persoană necunoscută a ieşit din locuinţa sa cu un bagaj în mână.

"Bărbatul a fugit, însă persoana vătămată a oferit semnalmente ale persoanei. În scurt timp, cel în cauză a fost identificat de poliţiştii de ordine publică, în zona cartierului Popa Şapcă, şi condus la sediul unităţii de poliţie pentru cercetări. În urma verificărilor, s-a constatat că bărbatul depistat ar fi sustras mai multe bunuri electronice din locuinţa în cauză, bunuri care au fost recuperate în totalitate şi restituite persoanei vătămate. După administrarea probatoriului, bărbatul a fost reţinut", arată sursa citată.

Persoana în cauză, care are antecedente penale, are 36 de ani şi este din comuna Căteasca, a precizat sursa citată. AGERPRES/ (AS- editor: Anamaria Constantin, editor online: Alexandru Cojocaru)


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

4 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?