Argeş: Salvamontiştii intervin pentru recuperarea a trei turişti cehi; unul este rănit la picior

Salvamontiştii din Argeş şi Sibiu intervin, joi seara, pentru recuperarea a trei turişti cehi aflaţi într-o zonă abruptă din Masivul Făgăraş, unul dintre ei fiind rănit la picior.

"Acţiune în derulare, după un apel la 112 referitor la trei cetăţeni cehi sub Trei Paşi de Moarte, pe versantul nordic, unul dintre ei având un traumatism de membru inferior", se arată într-o informare transmisă de Serviciul Public Judeţean Salvamont Argeş.

Conform aceleiaşi surse, la acţiune participă patrula Salvamont Argeş de la Cota 2000 - Transfăgărăşan şi o echipă de la Salvamont Sibiu. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...