Argeş: Salvamontiştii intervin pentru recuperarea a trei turişti cehi; unul este rănit la picior

Salvamontiştii din Argeş şi Sibiu intervin, joi seara, pentru recuperarea a trei turişti cehi aflaţi într-o zonă abruptă din Masivul Făgăraş, unul dintre ei fiind rănit la picior.

"Acţiune în derulare, după un apel la 112 referitor la trei cetăţeni cehi sub Trei Paşi de Moarte, pe versantul nordic, unul dintre ei având un traumatism de membru inferior", se arată într-o informare transmisă de Serviciul Public Judeţean Salvamont Argeş.

Conform aceleiaşi surse, la acţiune participă patrula Salvamont Argeş de la Cota 2000 - Transfăgărăşan şi o echipă de la Salvamont Sibiu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...