Asta explică multe/Giuseppe Remuzzi, directorul Institutului de Cercetare în Farmacie: O „pneumonie atipică” circulă în Italia încă din noiembrie

Asta explică multe/Giuseppe Remuzzi, directorul Institutului de Cercetare în Farmacie: O „pneumonie atipică” circulă în Italia încă din noiembrie

Asta explică multe/Giuseppe Remuzzi, directorul Institutului de Cercetare în Farmacie: O „pneumonie atipică” circulă în Italia încă din noiembrie.

Giuseppe Remuzzi, directorul Institutului de Cercetare în Farmacie Mario Negri, spune că pacientul 0 din Italia ar fi putut apărea undeva în luna noiembrie a anului trecut, conform Mediafax. 

Apariţia virusului COVID-19 ar putea fi urmărită până în luna noiembrie a anului trecut în Italia, spune Giuseppe Remuzzi. Acesta a afirmat într-un interviu că „o pneumonie atipică a început să circule încă din noiembrie”.


populare
astăzi

1 Monica Pop și prietenele sale, date afară dintr-un restaurant din Capitală. „S-a purtat execrabil”

2 „Nemuritorii” / șefii încremeniți în funcții publice din instituții-cheie

3 Recorder / Documentar devastator despre starea Justiției din România, în ziua în care CCR decide dacă magistrații își merită pensiile speciale

4 Mesajul dur al unui profesor de Drept: Dacă un neurochirurg de 65 de ani poate opera, și un judecător poate pronunța divorțuri

5 Cât de importantă mai e România pentru aliați. Mesajul al lui Armand Goșu: „Occidentalii nu-s tâmpiți să-i facem din vorbe”