Atentat la Istanbul: Zi de doliu național, miercuri, în Turcia (TV)

Autoritățile turce au decretat miercuri zi de doliu național după triplul atentat de la aeroportul internațional Ataturk din Istanbul, transmite France Presse, care citează informații difuzate de un post de televiziune.

* Atentat la Istanbul: Bilanțul tragediei a ajuns la 41 de morți, dintre care 13 cetățeni străini, și 239 de răniți

Noul bilanț al atentatului comis marți seară la aeroportul internațional Atatürk din Istanbul a ajuns la 41 de morți și 239 de răniți, a anunțat Biroul guvernatorul metropolei turce, citat de Reuters și DPA.

Potrivit sursei citate, 13 victime sunt cetățeni străini (cinci saudiți, doi irakieni, un ucrainean, un iranian, un uzbec, un tunisian, un iordanian și un chinez), iar dintre acestea trei dețin și cetățenia turcă.

Sursa citată menționează că 109 dintre răniți au fost deja externați.

AGERPRES


populare
astăzi

1 De citit...

2 VIDEO Priviți ce-a scos Turcia din „cutia cu maimuțe”!

3 Foarte interesante amănunte...Majoritatea românilor e convinsă în mod fals că „avem petrol şi gaz”

4 De ce tot mai mulți șoferi își învelesc cheile mașinii în folie de aluminiu. Truc recomandat chiar și de poliție

5 Spațiul de manevră al lui Putin se restrânge. Liderul rus, încolțit din toate părțile