Atentat la Londra: 21 dintre răniți, în stare critică

Un număr de 21 de persoane dintre cele rănite în atentatul comis, sâmbătă noaptea, pe Podul Londrei, se află în stare critică, a anunțat duminică agenția Press Association care citează NHS England, autoritatea medicală din Anglia, relatează Reuters.

Anterior, Serviciul de ambulanță din Londra a anunțat că 48 de persoane au fost transportate la spital după ce au fost rănite în atacul soldat de asemenea cu șapte morți.

Trei atacatori au intrat cu o dubă în pietoni pe Podul Londrei, după care au înjunghiat oameni pe stradă în zona Pieței Borough . Cei trei atacatori au fost fost împușcați mortal de poliție.

AGERPRES/( AS — editor: Violeta Gheorghe, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

2 Modul cum Iranul folosește rachetele nedumerește analiștii militari. Ce ar putea semnala acest lucru

3 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

4 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

5 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu