Atentat la Nisa: Justiția antiteroristă preia ancheta asupra atacului

Atentat la Nisa: Justiția antiteroristă preia ancheta asupra atacului

Secțiunea antiteroristă a parchetului de la Paris a anunțat că a preluat ancheta asupra camionului care a ucis cel puțin 73 de persoane joi seară la Nisa, în sud-estul Franței, lovind mulțimea pe o distanță de doi kilometri, scrie AFP.

* Atentat la Nisa: O mașină a intrat în mulțime de Ziua Națională a Franței

Acest nou atentat a avut loc pe Promenade des Anglais, un sit foarte frecventat de turiști, unde mii de persoane asistau la un foc de artificii cu ocazia Zilei Naționale a Franței.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Duplicitate de doi lei, ca la CCR / Priviți, „Olguțel” a votat cu Mercosur, la fel ca 9 din cei 11 pesediști din PE!

2 Momentul în care Trump citește din greșeală cu voce tare un bilet primit de la Marco Rubio la o întâlnire cu giganții petrolieri

3 „Asistăm la sfârșitul unei ere și asta privește și România”. Americanii schimbă regulile jocului: cine urmează după Venezuela

4 Două românce, prinse la Otopeni cu bani, bijuterii și ceasuri în valoare totală de 3 milioane euro

5 VIDEO „Am militat ca România să treacă la euro cât mai rapid. A fost o rezistență incredibilă, interese să rămânem așa”