Aterizare de URGENȚĂ în Dubai pentru un Boeing 777! La bord erau 275 de pasageri

Aterizare de URGENȚĂ în Dubai pentru un Boeing 777! La bord erau 275 de pasageri

UPDATE: Agenția Xinhua relatează că toți pasagerii și membrii echipajului au fost evacuați și sunt în siguranță.

Un avion al companiei Emirates care venea din India a efectuat miercuri o aterizare de urgență pe aeroportul internațional din Dubai, transmite Reuters.

Informația provine de la biroul de presă al guvernului din Emiratele Arabe Unite (EAU) care a publicat-o pe contul său de Twitter. Potrivit sursei citate, deocamdată nu există date cu privire la existența unor victime.

La locul aterizării de urgență, care a fost izolat de autoritățile aeroportuare, se ridica un fum negru și dens. Și în fotografii postate pe rețelele sociale, despre care cei care le-au distribuit scriau că sunt de la aeroportul internațional din Dubai, se putea vedea un fum gros și negru ridicându-se deasupra unui avion cuprins de flăcări.

Guvernul din Emiratele Arabe Unite (EAU) a anunțat că toate decolările de pe aeroportul din Dubai sunt amânate până la noi ordine. Totodată, organizația europeană pentru securitatea navigației aeriene (Eurocontrol) a transmis că aeroportul din Dubai nu mai acceptă trafic aerian după incident.





populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?