Australia: Explozie soldată cu 27 de răniți într-un oficiu bancar din apropiere de Melbourne

Douăzeci și șapte de persoane au fost rănite, dintre care șase se află în stare gravă, în urma unei explozii provocate vineri de un tânăr de 21 de ani care și-a dat foc în incinta unui oficiu bancar din localitatea Springvale, situată la sud-vest de metropola australiană Melbourne, relatează AFP și DPA.

Incidentul a avut loc într-o sucursală a Commonwealth Bank din Springvale. Poliția australiană a estimat că este prematur să se pronunțe cu privire la un eventual act terorist în acest caz.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Gest de văcarul satului la birt făcut de Veștea în platou la Euronews

2 Citiți și voi ce spune omul ăsta despre „salvatorul” Veștea

3 „Nu mor caii când vor câinii” / Mesaj ciudat al Ioanei Dogioiu

4 Criză în PNL / Barca lui Bolojan cam ia apă / Ce organizații și-au anunțat susținerea pentru Adrian Veștea

5 E circ la PNL / Șefii din jurul lui Bolojan au decis să nu voteze un guvern Veștea, dar e doar o chestiune de timp până când lucrurile vor exploda