Auto: Sebastien Ogier a câștigat Raliul Suediei

Francezul Sebastien Ogier (VW Polo-R) a câștigat duminică Raliul Suediei, a doua etapă a Campionatului mondial WRC, devansându-i pe belgianul Thierry Neuville (Hyundai i20) și norvegianul Andreas Mikkelsen (VW Polo-R).

Ogier era al doilea înaintea ultimei probe speciale, însă a profitat de o eroare a lui Mikkelsen. Norvegianul a pierdut atunci 40 de secunde și șansa de a obține prima sa victorie în WRC. Francezul a devenit primul pilot din afara Europei care se impune de două ori în Raliul Suediei, remarcă L'Equipe. El a reușit duminică al 27-lea lui succes în WRC.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?