Autoritățile din Belarus au declarat postul de radio Europa Liberă/Libertatea drept organizație extremistă

Ministerul de Interne din Belarus a anunțat joi că a adăugat postul de radio Europa Liberă/Libertatea pe propria listă de organizații extremiste. În urma acestei măsuri, care a fost luată în contextul tensiunilor ridicate între Guvernul de la Minsk și Occident, cetățenii belaruși care se înscriu pe platforma online a postului riscă pedepse de până la șase ani de închisoare./cstoica/sdm2

(REUTERS – 23 decembrie)

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?