Avertismentul profesorului Ciurea despre mici și cârnați

Prof. Dr. Alexandru Vlad Ciurea, medic primar neurochirurgie şi director ştiinţific al Spitalului Clinic SANADOR, susține că după vârsta de 44 de ani, nu mai ai voie mici, cârnați.

Medicul a declarat la un podcast: „Cred că e o gravă eroare medicală. Cârnatul trebuie scos, cârnatul gras. La vârsta mea e prea târziu.

Dar, avem o speranță. Sunt mare amator de mititei, dar, îmi pare foarte rău, până la vârsta de 44 de ani putem consuma, după această vârstă, cu măsură. De poftă. Nimeni nu spune că de poftă nu avem voie”, a precizat Vlad Ciurea, conform Europa FM .


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...