Avocata companiei Hexi Pharma, la Parchetul General

O avocată de la compania Hexi Pharma s-a prezentat marți la sediul Parchetului General, pentru a i se comunica valoarea prejudiciului stabilit de procurori în dosarul dezinfectanților diluați din spitale.

La ieșirea din sediul Parchetului, avocata nu a dorit să răspundă întrebărilor jurnaliștilor.

Deocamdată, procurorii nu au comunicat ce valoare are prejudiciul din acest dosar.

De altfel, procurorul general Augustin Lazăr a anunțat că marți procurorii vor stabili prejudiciul în dosarul dezinfectanților diluați din spitale, în care este implicată firma Hexi Pharma .

"Astăzi vom avea un prejudiciu. Activitatea de ridicare de documente continuă și acest prejudiciu ar putea fi updatat în zilele următoare. Ar putea să se identifice noi prejudicii în zilele următoare", a declarat Augustin Lazăr.

AGERPRES/(A — autor: Eusebi Manolache, editor: Georgiana Tănăsescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți