Bacău: Trei copii au decedat într-un incendiu care le-a cuprins casa

Bacău: Trei copii au decedat într-un incendiu care le-a cuprins casa

Trei copii cu vârste de 6, 8 și 9 ani au decedat, joi dimineață, într-un incendiu care a cuprins casa în care locuiau, în satul Slobozia Nouă, comuna Stănișești, a declarat, pentru AGERPRES, căpitanul Andrei Grecu, purtătorul de cuvânt al ISU Bacău.

'Inițial a fost anunțat incendiul la o casă de circa 25 de metri pătrați. La ora 07,55 a fost lichidat incendiul și ulterior, când au intrat colegii în ceea ce mai rămăsese din ea, au fost găsite trupurile minorilor de 6, 8 respectiv 9 ani. Părinții erau plecați', a declarat căpitanul Andrei Grecu.

Potrivit sursei citate, cauza probabilă a izbucnirii incendiului este sistemul de încălzire sau o candelă ori o lumânare.

AGERPRES/(A — Gabriel Apetrii; editor: Elena Stanciu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 CTP critică atitudinea lui Drulă după alegerile din Capitală: schimbare de ton care „dezgustă”

2 Corina Caragea, luată prin surprindere în vacanța din Doha: „Te măriți cu mine? Du-te dracu!”

3 Avertismentul unui politolog / „În Federatia Rusă se înmulțesc semnele unei mobilizări generale mascate”

4 Reuters, despre alegerile din București: „Va exista o schimbare în echilibrul de putere”

5 De ce au pierdut PSD și USR alegerile în Capitală. Analiza lui Traian Băsescu