Bacău: Trei copii au decedat într-un incendiu produs în localitatea Parava

Trei frați cu vârste cuprinse între 4 luni și 2 ani au murit, duminică seară, în urma unui incendiu produs în casa în care locuiau din comuna Parava.

Căpitanul Andrei Grecu, purtătorul de cuvânt al ISU Bacău, a declarat că la fața locului au fost direcționate două echipaje ale secției de pompieri din Adjud, dar și echipajul SMURD din Sascut.

"Din nefericire, sunt trei victime, minori cu vârste de 4 luni, 1 an și 2 ani", a precizat căpitanul Andrei Grecu.

Deocamdată nu se știe cauza care a dus la producerea incendiului.

AGERPRES/(A — autor: Gabriel Apetrii, editor: Florin Marin, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 VIDEO Răsturnare de situație? / „Mai trebuie votată moțiunea de cenzură de marți?" / S-a răzgândit Simion? O nouă țeapă pentru PSD?

2 Scârbos ipochimen / Lașul de la PNL care a făcut scandal după ce a primit ordin de mobilizare continuă să facă valuri

3 Se rescrie istoria după desecretizarea arhivelor diplomatice? Cele trei puncte critice din dosarele Ministerului de Externe

4 VIDEO Umbrărescu a adus 5.000 de oameni pe A7, lucrează non-stop și s-a angajat să livreze ceea ce experții consideră imposibil

5 De unde rezultă că Grindeanu a transformat PSD într-o sursă de sinecuri pentru toți cei apropiați...