Barack Obama a ajuns în Cuba

Barack Obama a ajuns în Cuba

Președintele Statelor Unite, Barack Obama, a ajuns duminică după-amiază la Havana pentru o vizită istorică, prima a unui președinte american în exercițiu după aproape un secol, transmite AFP. Avionul prezidențial Air Force One a aterizat în jurul orelor 16.15 (20.15 GMT) pe aeroportul Jose Marti, după numele părintelui independenței acestei foste colonii spaniole.

"Ce mai faci, Cuba?", a scris pe Twitter Barack Obama la sosirea pe insula caraibiană.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

2 „O cobzăreală de doi bani” / „M-am săturat ca de mere pădurețe de Cassandrele care prevăd prăbușirea țării”

3 Cum s-a prăbușit discursul propagandei ruse după loviturile lui Trump: „Ne vor zdrobi”

4 Frații machiavelici și „spărgătorul de cranii” / Care sunt cele „patru familii” care se luptă pentru putere în Venezuela

5 BREAKING „Frapant” / În Franța a avut loc anul trecut un eveniment demografic nemaivăzut de la sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial!