Baschet: Hoţii au furat 500.000 de euro din sediul clubului Olympiakos Pireu

Clubul grec de baschet Olympiakos Pireu a anunţat marţi că i-a fost furată suma de 500.000 de euro, aflată într-un seif la sediul său din Pireu, informează AFP.

Presa elenă a scris, la sfârşitul săptămânii trecute, că hoţii au intrat în birourile lui Olympiakos şi au deschis un seif în care se aflau bani, însă ancheta poliţiei nu a descoperit nicio urmă de efracţie.

"Avem încredere totală în poliţia greacă pentru rezolvarea cazului", a precizat clubul din Pireu într-un comunicat.
AGERPRES (AS/editor: Mihai Dragomirr, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...