Baschet: NBA - Starul Kobe Bryant a murit într-un accident de elicopter (TMZ)

Unul dintre cei mai mari baschetbalişti americani din istorie, Kobe Bryant, a decedat duminică dimineaţa într-un accident de elicopter, la Calabasas, în sudul Californiei, potrivit site-ului american de ştiri despre celebrităţi TMZ, citat de AFP.


Foto: (c) LA COUNTY SHERIFF'S DEPARTMENT HANDOUT / EPA


Kobe Bryant, în vârstă de 41 de ani, a evoluat timp de 20 de ani la echipa Los Angeles Lakers, cu care a câştigat cinci titluri de campion al NBA.

Bryant este unul dintre cei şapte jucători care au marcat peste 30.000 de puncte în carieră în liga profesionistă nord-americană de baschet.

Prăbuşirea elicopterului care aparţinea lui Kobe Bryant a fost confirmată de Los Angeles Times, fără a menţiona identitatea victimelor. Reuters precizează că cinci persoane şi-au pierdut viaţa în acest accident.AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 „Sub conducerea lui Grindeanu, partidul se duce în cap” / Un primar PSD își anunță demisia

2 „O simplă oficină de spionaj într-un loc strategic”. Adrian Papahagi explică de ce închiderea Consulatului rus din Constanța este un semnal istoric

3 Cum și-a construit Radu Mazăre resortul de 1,5 milioane de euro din Madagascar: O provocare mai mare decât cele trei mandate din Constanța

4 Descoperire majoră în oncologie: amivantamab, tratamentul care a făcut să dispară complet unele tumori, disponibil și la noi în țară

5 Consulul Rusiei la Constanța, surprins la o petrecere înainte de expulzarea din România. A ascultat muzică rusească