Băsescu: ''Băsişti'' sau nu, nu mai cumpăraţi produse care îşi fac publicitate la Antena 3 şi 1

Fostul preşedinte Traian Băsescu îşi îndeamnă susţinătorii să nu mai cumpere brandurile care îşi fac publicitate la Antene, un sfat similar dându-l şi celor care nu sunt "băsişti" pe motiv că pot găsi produse la fel de bune, dar care ''nu bagă bani în buzunarul turnătorului Voiculescu''. 

''Familia mea a fost un consumator constant al produselor cosmetice Loreal, a produselor lactate Zuzu produse de Albalact şi a medicamentului Strepsil. Pentru că îşi fac publicitate la Antena 3 şi Antena 1, băgînd bani în buzunarul turnătorului Voiculescu, noi toţi am hotărît să nu le mai cumpărăm'', a scris sâmbătă Băsescu pe contul său de Facebook.

El a făcut un apel către susţinători, dar şi către cei care nu se consideră "băsişti".

''Dacă sunteţi «băsişti», atît de atacaţi şi pe nedrept dispreţuiţi de oamenii turnătorului Voiculescu doar pentru că nu-l adoraţi pe turnător şi clica lui, vă rog să nu mai cumpăraţi aceste produse. Şi chiar dacă nu sunteţi «băsişti», cu siguranţă puteţi înlocui aceste produse cu altele la fel de bune, dar care nu bagă bani în buzunarul turnătorului Voiculescu şi a clicii lui de la Antena 3'', a subliniat el.

Băsescu a precizat că nu este consumator Antena 3, dar că s-a alăturat cu toată familia boicotului cerut de petiţia online pe această temă, iniţiativă ce a revenit în atenţia publică după scandalul pe tema evacuării televiziunilor Intact.

 


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor